Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rawie Mazowieckiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rawie Mazowieckiej
Data publikacji strony internetowej: 2024-01-31
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-12-17
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Wyłączenia:
-
- mapy,
- filmy opublikowane przed 23 września 2020 r.,
- pliki wytworzone przez inne podmioty niż Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne i przekazane do publikacji w formie papierowej lub skanów,
- dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. oraz treści archiwalne, niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
Niezgodności: - część plików udostępnionych w formacie pdf i opublikowanych przed 23 września 2020 r. nie jest dostępnych cyfrowo (w miarę możliwości dokumenty sukcesywnie będą poprawiane).
- część plików graficznych udostępnionych i opublikowanych przed 23 września 2020 r. nie posiada opisów alternatywnych (w miarę możliwości opisy sukcesywnie będą poprawiane).
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-03-22,
Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-03-30.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Skróty klawiaturowe: Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. Informacje zwrotne i dane kontaktowe W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Maryla Drozdowska, adminstracja@comrawa.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 885 557 902. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna:
Wszystkie pomieszczenia z wyjątkiem pomieszczeń technicznych spełniają standardy dostępności określone w ustawie z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Centrum zostało zorganizowane w taki sposób aby dzięki powstałej infrastrukturze możliwe stało się świadczenie usługi zamieszkiwania dziennego lub całodobowego oraz wspierania uczestników usługą opiekuńczą i działaniami w zakresie opiekuńczo-pielęgnacyjnym, zdrowotnym, stymulującym i rozwijającym sprawność ruchową, kompetencje poznawcze i społeczne przy jednoczesnym zapewnieniu uczestnikom możliwie jak największej samodzielności i niezależności adekwatnie do ich predyspozycji i potrzeb. Budynek nowo wybudowany, dwukondygnacyjny, wyposażony w dźwig osobowy, system przyzywowy, system zabezpieczający przed pożarem, system monitorujący.
Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. Kolejowej 2. Baza lokalowa zapewnia pełną dostępność uczestnikom do pomieszczeń, w których będą przebywać i z których będą korzystać, odpowiednio do standardów wynikających z wymogów zapewnienia dostępności osobom niepełnosprawnych i ze szczególnymi potrzebami (zarówno część mieszkalna na piętrze, jak i część ogólnodostępna na parterze dla uczestników w zakresie pobytu dziennego oraz całodobowego) .
Dla gości przeznaczone jest wejście główne.
Centrum posiada dwa miejsca parkingowe dostosowane do pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne.
Nie ma zakazu wstępu dla psa asystującego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W placówce znajduje się osobą z ukończonym 3-stopniowym kursem języka migowego (PJM).
Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego(plik)